| ZoeyMe a întrebat:

Buna! Alaltaieri am cazut in sezut pe gheata si m-am lovit tare la un os(presupun pe la coloana vertebrala regiunea sacrala sau mai degraba coccigiana). Ieri si astazi m-a tot durut, mai ales cand ma lasam pe partea aceea sau cand ma indoiam. E doar o lovitura sau e mai grav. Apropo, mai am probleme cu coloana deci...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BGDs a răspuns:

Putin probabil sa fie ceva grav. De obicei durerea persista cateva zile datorita loviturii. Mai grav de atat ar putea fi sa iti fi fisurat osul, caz in care nu o sa iti faca nimic la doctor. O sa iti dea antiinflamatoare pentru durere si repaus cateva zile.

1 răspuns:
| DarkSmile a răspuns:

Fugi cat mai repede la doctor!