| anonim_4396 a întrebat:

Buna all.

Am 14 ani si m-am trezit acum jumatate de ora cu o durere la sanul drept.Am incercat sa palpez acolo(nu prea stiu cum se face) dar simt ceva ca o piatra acolo. Durerea se simte langa sfarc(scuza`ti expresia)pana la subrat. Durerea e ca o durere si o usturime.Inainte ma durea la sanul stang, nu am pe nimeni in familie din cate stiu eu sa fi avut cancer la san, verisoara mea care are 15 ani are nod. Durerea de atunci inca n-a trecut si nu mi sa mai intamplat sa ma doara inainte de menstruatie sau pe timpul menstruatiei, sunt si foarte stresata si am sanii putin mai mari decat fetele de varsta mea si cand sunt acasa sau nu merg pe undeva nu port sutien.Beau suc pepsi si cola tot timpul.nu beau niciodata apa. Ce ar putea fi? Ce as putea face acum sa nu ma mai doara? Multumesc, dau fundita.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lolly a răspuns:

Cred ca ai un nodul(nod) du-te la medic sa nu iti fie rusinesad sa nu fie altceva. si mama mea are nodul

3 răspunsuri:
| scumpikxa a răspuns:

Sa spui sfarc nu e ceva dupa ce sa spui "scuzati-mi expresia". Sfarcul e sfarc! Asa se numeste! E ca si cum ai zice "penis, scuzati-mi expresia" sau "sani, scuzati-mi expresia". Nu poti gasi o denumire mai buna.big grin

| Iuliana186 a răspuns:

In primul rand ar trebui sa vorbesti cu mama ta si cu un medic.

| SaraIsVeryBeautiful a răspuns:

Du-te la medic. Se poate sa ai un nodul, iar nodulul poate cauza cancer.