| cristinaaa52 a întrebat:

Buna all.Am o problema cam ...mare.acum doi ani am avut tensiunea 18 cu 9 dupa un efort la ora de sport.Am lesinat am fost dusa la cabinetul medical de la scoala unde mi-am revenit. O saptamana imi era rau intruna si imi crestea tensiunea mereu.La cateva zile am fost luata cu salvarea de la scoala. aveam tensiunea 16 cu 7.Am fost dusa la spitalu din Caracal de urgenta unde am fost internata pentru 3 zile.Am fost trimisa la cardiolog. Mi s-a spus ca am atacuri de panica si ca mereu trebuie sa fiu calma.NU iau niciun fel de tratament.Acum ma inteapa inima.Am o stare urata.as plange mereu, simt ca nu ma pot tine pe picioare, nu suport niciun sunet sa aud. Mi-e cam frica.As vra sa ma duc la cardiolog din nou dar...nu stiu ce sa fac.Mentinoez ca nu consum cafea, tigari, alcool, nu mananc prajeli, dulciuri foarte rar.Ast raspunsuri. P. S ma doare si ceafa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trebuie sa te duci la un cardiolog bun unde sa te internezi pentru investigatii amanuntite. Crizele tale de hipertensiune nu pot fi puse doar pe seama unor atacuri de panica. La Craiova este o sectie de cardiologie foarte buna unde sunt sigura ca iti vei gasi diagnosticul corect.