| alexutu001 a întrebat:

Buna all de 2 zile mi-au aparut niste bubite mici pe buze, nu stiu ce sa le mai fac ma enerveaza la culmesad ati patit ceva de genu? ce sa fac sa scap de elesad? multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Poate ai baut dupa cineva sau ai folosit un tacam care nu a fost spalat bine, posibil te-ai sarutat cu o persoana de la care ai luat bubitele sau poate te-ai muscat pe buze.Incearca sa te dai cu Mibazon si sa eviti saruturile, bautul dupa altii si muscatul buzelor cel putin un timp pana iti va trece.

| alexutu001 explică:

Nu e herpes de asta sunt sigur...

| Anonime a răspuns:

Sall, ia-ti da la farmacie ACICLOVIR. S-ar putea sa ai herpes... fundita? Te rog

| elenac a răspuns:

Cloviral crema5%. il dai cat mai des pe buze

| iepurica_7902 a răspuns:

Pai... am avut si eu si trebuie sa astepti in jur de o saptamana si daca nu trec pana atunci da pe ele cu unguent de galbenele si propolis.

| Zuzzy05 a răspuns:

Mergi la un medic dermatolog. Cea mai buna solutsie