| soshesays a întrebat:

Buze uscate, bubite foarte mici in buza superioara, nu dor. De doua zile. A mai patit cineva?! Mentionez Retin A de doua saptamani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Reactii advere normale de la RetinA. Nu te mai da pe buze cu el, lasa un centimetru in jurul buzelor.

| scarly86 a răspuns:

Probabil ai un herpes labial si trebuie sa te dai cu crema cu Aciclovir(un antiviral contra virusului numit Herpes Simplex) si/sau poti alege plasturii ce au si reclama la tv impotriva herpesului.multor oameni li se intampla, apare datorita imunitatii scazute, dietei deficitare, maini murdare duse la gura, daca ai sarutat pe cineva ce a avut herpes, etc.

| xuanbou a răspuns:

S-ar putea sa fie din cauza vantului. da-te cu niste alifie, sau consula un medic