| AdiFCSB a întrebat:

Am 14 ani.Acum 7 zile la fotbal am calcat stramb si eu cred ca am entorsa la glezna.A 2-a zi am incercat sa fac exercitii.Sa’l misc in toate partile.In acea zi cand calcam schiopatam. Dupa 2 zile am inceput sa calc normal.Am pus gheata si port o fasa elastica.Acuma calc normal.Nu am nici o problema.Am fost la medic si mi’a prescris sa ma dau de 2/3 ori pe zi cu Sindolor si sa strang fasa elastica bine.Pe prospect scria ca e sub persoanele de 15 ani.Eu am 14 ani. Dupa cateva zile cand m’am dat cu aceasta alifie la inceput mi’a trecut da dupa aia a inceput sa mi se umfle picioru din nou si am niste pete rosi care ma mananca.Acolo pe prospect scria ca aceste iti apar cand aplici prea multa alifie.Acuma nu mai am nimic.Mi s-a mai desumflat.Pot sa merg normal.Da de umflat tot este.E grav? Te rog raspunde..Nu stiu ce sa mai fac.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Intotdeauna trebuie verificat prospectul cu atentie! Nu cred ca e ceva grav, nu mai aplica unguentul ci doar fasa elastica. Daca petele rosi nu dispar te duci la medic.Sanatate!

| MrMihnea a răspuns:

Cel mai bine e sa te duci din nou la doctor sa-i spui ce s`a intamplat.