| anamariaanhat a întrebat:

Bună! Am 14 ani si sunt virgina. Ca sa nu o lungesc, răcesc foarte des la ovare (am înțeles ca s-ar numi cistita) si am si secreția acea transparenta si lipicioasa(uneori are un miros mai puternic alte ori nu e deranjant). Mama mea a avut o operație acum ceva timp din cauza răcelilor netratate si imi tot spune ca nu e normal la 14 ani si ca voi avea probleme grave mai târziu. Menstruația imi e regulata, doar luna asta am avut iar dureri la ovare si mi-a întârziat o zi si nici nu am semne ca o sa imi vina (am dureri mari înainte sa imi vina si după terminarea menstruației mereu). Ar putea fi ceva mai grav? Vrea sa ma ducă la ginecolog dar sunt anxioasa si imi este frica de cum arat in acel loc etc si dacă as putea avea ceva grav la vârstă asta. Întrebarea mea este, cum decurge o programare pentru o fata de 14 ani la ginecolog? Ce imi face mai exact? Sper sa imi ia cineva in serios întrebarea, chiar sunt destul de confuza cu situația. Mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Mai întâi citește pe net ce e cistita ca ceva da cu virgula.

| SilentRain a răspuns:

O să îți facă un ecograf la burtă stai liniștita totul o sa fie bine

| yooshi a răspuns:

Mergi la ginecolog, sa nu iti fie frica, e de inteles dar mai bine mergi si vezi daca ai ceva decat sa stai asa.
Go with an open heart, it will be okay!