| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani si mi se misca ultimul dinte de lapte foarte tare, si nu stiu ce sa fac mi-a mai cazut un dinte de lapte acum un an si ceva si mi-a crescut abia dupa un an. Ce sa fac ca sa nu se observe ca am un dinte lipsa pana imi creste celalalt?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dyadiddy a răspuns:

Du-te la un medic stomatolog.Verisoara mea are aceeasi problema si posibil ca dintele cazut de un an sa nu mai creasca.Medicul o sa iti puna ceva gen o plomba sau un alt dinte...in orice caz eu iti recomand sa mergi la medic.
Fundita?big grin

| Bianca012 a răspuns (pentru dyadiddy):

Dintele cazut de un an mi-a crescut. Dar eu inreb ce pot sa fa sa nu se observe pana creste celalalt.

1 răspuns: