| Silvyu_Stratulat_2000 a întrebat:

Am 17 ani și doresc sa aplic la jandarmerie însă prezint sternul ieșit în afară și o coastă la fel! Credeți că pot trece vizita medicală?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Documenteaza-te pe aici:
http://bit.ly/2J789BS

2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Nu i atat de grav. Nu te descuraja. Poarta un corset, Te mai ajuta în perioada asta de crestere

| siriusblack98 a răspuns:

Categoric nu ajungi nici pana la vizita medicala cu asa ceva. Fara pile (relatii la M.A.I mai specific) n-ai sanse.