| Siminax a întrebat:

Buna, am 17 ani si nu mi-a venit menstruatua de două luni, iar testul de sarcina a iesit negativ, de un an nu am avut menstruaita refulată dar niciodată nu a întârziat atât de mult, am crezut ca i din cauza stresului si nu am băgat de seamă
Ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Roxana19928 a răspuns:

Stresul are un talent aparte in a intarzia ciclul, crede-ma. Am patit si eu, de asemenea, tot de la stres, iti poate veni de 2 ori pe luna. Stresul intarzie ovulatia, deci intarzie ciclul. Daca ai si dereglari hormonale si esti si stresata, nu ai de ce sa te ingrijorezi, eventual mai faci un test de sarcina, pentru ca unele pot indica gresit la primul test.

4 răspunsuri:
| Claudiu1009 a răspuns:

E o chestie normala, menstruația la fete pot întârzia din cauza stresului sau dacă ai fost bolnava de curând. Nu ai de ce sa te îngrijorezi. Prietenei mele tot la fel o luna nu i-a venit și i-a venit a doua luna. Deci stai liniștita atâta timp cât și testul de sarcina a ieșit negativ

Bună... Eu zic sa mergi la un medic. Poți avea vreo infecție urinara... Sau dereglări menstruale.Cel mai bine e sa mergi la o ginecologie.Multa sănătate și bafta

| whatevernvm a răspuns:

Și mie mi-a întârziat de la stres și atacuri de panica într un timp vreo 3 luni. Dacă rezolvi asta, o sa se așeze și el

| Andreeush a răspuns:

Când ai avut ultimul contact sexual?