| nuconteaza777 a întrebat:

Buna,am 18 și am miom uterin de 7 milimetri. La vârsta aceasta este rar întâlnit un miom. Din câte am înțeles miomul este o tumoare benigna, dar se poate transforma într-o tumoare maligna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu contează. Analiză, și ai aflat. Chirurgie, chimiooterapie. Nu aduce miomul ce aduce Covidul. 19. Dacă nu mori acum, mai târziu. Nu te grăbi repede, grăbește-te încet.

| ancaval a răspuns:

De unde știi că ai așa ceva? Cine ți-a pus diagnosticul ăsta? Bănuiesc că un medic. Nu ar fi corect să vorbești cu el?

| nuconteaza777 explică (pentru ancaval):

Am făcut uzi la organele interne, la întrebarea mea ce înseamnă mioma, ce prezintă (eu prima dată auzind de așa diagnoza), mi s-a răspuns *Ai internet? Citește și vezi.* Poftim exemple de medici din ziua de azi. Până acasă mergeam tremurând crezând că am ceva foarte serios.

| ancaval a răspuns (pentru nuconteaza777):

Medicul a zis așa ceva? Nu prea aș crede.
Dar dacă așa a fost, corect era să te aperi!

| aneliram a răspuns:

Aici scrie ca nu se poate transforma în cancer, oricum tot ia biopsie fin tumoră
https://www.donna-medicalcenter.ro/blog/fibromul-uterin.html
Să treci cu bine!

| IamJoKeR a răspuns:

Sper ca e doar o glumă proastă și sper să fi bine