| anonim_4396 a întrebat:

Am 19 ani, am inaltimea de 1.73 si am 56 de kg si manank normal dar nu se pune nimic.As vrea sa ma mai ingras cateva kg. ce sfaturi imi dati? si in principal vreau sa ma ingras la picioare pentru ca am parantezesad si stau si cocosatasad. ce exercitii recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alin_6602 a răspuns:

Deci in primul rand daca stai cocosata ori de controlezi sau daca uiti si nu-ti da-i seama du-te pe la magazine sunt benzi elastice speciale pentru spate ca sa stai drept. Si ca sa te ingrasi trebuie sa mananci la orele potrivite de ex. De dimineata la ora 9:00, la pranz la ora 12:00 si seara la ora 20:00! Cred ca ti-am fost de folos

6 răspunsuri:
| BubuLina999 a răspuns:

Pai acum depinde si de corpul tau cum functioneaza.dar daca vrei sa te ingrasi exista si o regula pentru asta si anume mananca mai mult decat de obicei. uneori prepararea mancarii si servirea acesteia pare un lucru bun, daca iti pregatesti singur mancarea iti cresti apetitul, ceea ce te va ajuta sa consumi mai mult. un prim pas in dieta de ingrasat este alegerea alimentelor (sau suplimentelor) cu o densitate calorica mare. facand aceste lucruri vei putea consuma mai multe calorii in aceeasi cantitate de mancare.consuma paste fainoase, paine.dar sa nu mananci multe dulciuri dintr.o data, nu e bine pentru corp. sper ca ti.am fost de ajutor pwpici si succesc:*:*

| Ruxuletz a răspuns:

Du-te la doctor, poate iti recomanda niste medicamente straight face

| niNNu a răspuns:

Extensi alergari sport. Eu am 1, 79 si 60 kg.Eu suns slab la abdomen/piept/brate, Pt cocoasa du-te la medic o sa-ti dea ceva exertiti sa te corectezi. Si eu stau unpic cocosat acum fac recuperare.

| Ioanna2012 a răspuns:

E bine sa ai spatiul acela intre picioare smug. esti o fata inalta si foarte frumoasawinking.Nu te ingrasa esti perfectawinking.

| Jasminee a răspuns:

Wow. sincera sa fiu. bravo tie. adica mie miar place sa fiu asa slaba. eu am 12 ani. laughing. si am in jur de 1.55 si am 50 kg. sincer chiar vreau sa slabesc macar pana la 45-46 de kg chiar 47.si nu gasesc nicio cura de slabire desi imi doresc foarte mult sa slabesc

| stv a răspuns:

Daca vrei exercitii trebuie sa consulti un fizioterapeut. fara sa fiu specialist ti-as recomanda sa dormi fara perna si sa te ambitionezi sa tii spatele drept. cat despre picioare poti sa maschezi purtand fuste/rochii. atrage atentia catre partile bune, eventual fata.
daca vrei sa te ingrasi, in primul rand e bine sa consulti un nutritionist.
solutii sunt!
Insa. de ce nu cauti sa te folosesti de partea buna a fizicului tau? am o prietena ce era in aceiasi ipostaza, dar nu a cautat sa se ingrase. acum e model. happy