| Melissa91 a întrebat:

Am 20 de ani 1.55 m inaltime si doar 43 kg, deci nu sunt prea grasa. Insa nu stiu ce sa ma fac cu grasimea de pe abdomen. Ce solutii as avea? pentru. ca o cura de slabire cred ca m-ar slabi si mai mult iar abdomene fac 100 pe zi si nu se schimba nimic. Help me pls.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| piciuk a răspuns:

Sport in primul rand, iar apoi ai si tu grija ce mananci, degeaba faci 100 de abdomene daca tu apoi te indopi de la fast-food.mananca lucruri care sa nu fie grase, nu manca prajeli, in general tot ce contine mult ulei, incearca putina carne de pui, piept de pui in special, evita pastele pe cat de mult posibil, nu manca mult seara si fa-ti un program in care sa mananci de 3 ori pe zi, relaxata, nu pe fuga, iar gustari intre mese in loc de ceva dulciuri, ia un fruct.

6 răspunsuri:
| piciuk a răspuns:

Eu nu am zis ca te indopi tu, ca n-am de unde sa stiu asemenea detalii, am vorbit la general.nu vad ce te-a deranjat.

Răspuns utilizator avertizat
| quintron a răspuns:

Solutia? o gasesti la un medic nutritionst! Succes! apucate sa faci sex

| glamvintage a răspuns:

Impachetari! Eu mi-am facut, in casa, ulei cu ardei iute. Pe piata este exagerat de scump si nu stii niciodata ce este in el, realmente, asa incat, am luat 5 buc ardei iute rosu, l-am tocat mai marunt, l-am pus intr-un borcanel si l-am pisat bine-bine, apoi am umplut borcanul cu ulei de masline si l-am lasat la intuneric 14 zile. Cand am nevoie, fac impachetari o zi da, una ba!
Adica il aplic pe pielea curata si infasor zona in folie de nylon si ma imbrac cat de gros se poate, stau asa cu orele. poti sta 35-60 min.

| brUnetteRaLu a răspuns:

Melissa,eu stiu persoane care se indoapa la fast-food si sunt foarte slabewinking ...Pai numai manca dupa ora 5-6...De cat timp faci abdomene? Eu fac de 2-3 luni si fac 200-300 pe zi si abia dupa cateva saptamani s-a vazut

| Melissa91 explică:

Piciuk, nu crezi ca daca m-as indopa cum zici tu as avea mai mult de 43 de km la 1. 55 m?laughing)))