| AntonelaCK a întrebat:

Bună! Am 22 de ani si de o săptămână aproximativ, ma confrunt cu o scurgere maronie, fără alte simptome.
Am efectuat o ecografie transvaginala (despre care medicul a zis ca e ok) și examen de secretie (care a ieșit ok, nici o infectie). Acum aștept Papa Nicolau, însă durează apx.3 săptămâni.

Voiam sa întreb dacă s-a mai confruntat cineva cu problema asta? Sunt foarte speriata, chiar dacă medicii spun ca poate fi o dereglare hormonala.
Oare s-ar fi văzut la transvaginala un posibil cancer de col? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| carevaescu a răspuns:

Poate fi chlamydia, gonoreea sau chiar si negi vaginali. Sper sa nu, si însănătoșire grabnică