| anonim_4396 a întrebat:

am avut niste scaderi in greutate si dupa cresteri si din cauza lor mi-au aparut vergeturi pe posterior si am observat ca si pe sanii au inceput sa-mi apara niste vergeturi f fine, daca va pricepeti va rog spuneti-mi si mie ce tb sa fc.am auzit ca sunt anumite creme care ajuta pielea sa fie mai elastica.si plus ca mie imi place sa fc sport si am sanii destul de mari si am impresia ca se pot fc vergeturi, datorita miscarii.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| DmnProfesoara a răspuns:

Daca ele sunt prea evidente nu va face fata nici o crema, si va trebui sa te duci la un doctor specialist...Insa daca sunt fine foloseste crema aia de la Vichi, e foarte buna, dar si scumpa.Insa frumusetea este scumpasad

| Laviniaa a răspuns:

Vergeturile nu pot fi eliminate 100% cu creme sau laser.doar le reduce vizibilitatea. Cea mai radicala metoda de eliminare a vergeturilor este interventia chirurgicala; aceasta este aplicabila in cazul vergeturilor mici. Nu exista metoda de eliminare completa a vergeturilor din pacate sad