| InoueOrihime a întrebat:

Am o intrebare: Cum scap de vergeturi? Mai ales cele de pe sani? Tin sa precizez ca am 13 ani si port sutien de cateva luni pentru ca am sanii foarte mari. Nu mi s-au lasat. Am incercat si cu creme dar nimic. Tin sa mai spun ca am si pe posterior. Ce imi recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| DjSannan a răspuns:

Uite aici niste sfaturi :

Spuneai ca ai folosit creme dar acele creme contineau vitamina K :
Aplicarea unor creme care contin vitamina K este un tratament foarte eficient. De asemenea, se recomanda consumul de alimente bogate in vitamina K, cum ar fi legumele cu frunze(salata), rosiile, ficatul de pasare si produsele lactate

Unul dintre cele mai simple remedii impotriva vergeturilor este aplicarea de 3 ori pe zi a uleiului de levantica in zonele afectate

Gelurile cu Aloe Vera sau cele cu vitamina E sunt de asemenea eficiente in tratarea vergeturilor