| Smiley2200 a întrebat:

Am avut un punct negru care s-a umflat puțin de la sine, pe partea stanga a fetei, la 2 degete de nas. Și bineînțeles ca l-am stors, a ieșit din el destul, Dar ideea e ca mi s-a umflat tot mai rau, acum pana sub ochi sunt umflat. E ca o punga cu apa acolo. Cum as putea sa scap? Ce sa pun pe el pentru diminuarea umflăturii. Roșie am pus aseară.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Yurisa a răspuns:

Foloseste produsele antiacneice pe care le ai in casa.
Sau ceva pe baza de alcool sa se usuce

| Littledoctor26 a răspuns:

Buna! Poti incerca cu pasta de dinti, usuca! Inainte, poti dezinfecta cu putin alcool sanitar. Zi frumoasa! happy