| Melly_7290 a întrebat:

Am bubatul cel mic si am multe pete pe mine si nu stiu cum sa fac sa scap mai repede de ele..am inteles ca daca bei vin fiert si daca mananci muraturi trec mai repede.e adevarat? sau stiti alte metode?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Raniia a răspuns:

Vrei nu vrei trebuie sa stai izolat 7-10 zile pentru ca esti contagios in aceasta perioada si, se pot infesta toti cei care vin in contact cu tine. Poate sa dispara eruptia sau sa nu fie deloc, perioada de contagiune tot atat tine.

2 răspunsuri:
| dianabunuta a răspuns:

Nu daca beii vin ele o sa-ti iese mai repede si vei scapa mai repede de ele serios asa am facut eu sper sa-ti treaca cat mai repede cumpara de la farmacie textura mentolata si ai senzatia de rece si nu te vei mai scarpia bafta fundita te rog

| Claudiu_8786 a răspuns:

Nu poti scapa mai repede de ele! Trebuie sa stai in casa, la caldura.