| mariailincaaa a întrebat:

Buna! Am bubatul de 5 zile, maine am un eveniment important si as vrea sa merg.Deja au prins crusta, are ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Stai acasă. Ai să imbolnavesti si pe altii.

| dullcat a răspuns:

Buna.Eu cred ca ar fi mai intelept, pentru siguranta ta si a altora, sa ramai acasa.

| johnnny123 a răspuns:

Da, are. Boala rămâne contagioasă până când cojile cad de la sine.

| Caro34 a răspuns:

Bună, Maria! Stai liniștită acasă fiindcă te poți îmbolnăvi și mai rău, apoi ție ți-ar plăcea să te îmbolnăvești de la alții care au procedat la fel ca tine? Fii înțeleaptă și prețuiește-te pe tine și pe ceilalți! Numai bine!

| IonelaIasmina a răspuns:

Bună!
Stai acasă! O să îți bați joc și de alți oameni, o să îi îmbolnăvești!
Lasă-le să treacă.
Ai eveniment important? Atunci. alege să te duci, și vei îmbolnăvi și alți oameni.