| KittyPinker a întrebat:

am citit o superstitie ca daca iti moare pisica inecata vei muri si tu inecat. si chiar vara trecuta mi-a murit un motan tigrat inca pui inecat cryingcrying:'( credeti ca o sa mor si eu inecata?
uitati cum era fragmentul : " Daca iti intra in casa o pisica tigrata sau una cenusie, e semn ca vei intra in posesia unei mari sume de bani. Daca pisica isi spala fata cu laba, anunta musafiri. Daca ineci o pisica, vei muri inecat."
si chiar mi-a intrat in casa pisica tigrata. dar toate pisicile tigrate au disparut si una sa inecatcryingcryingcrying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In primul rand este o superstitie fara absolut nici o baza reala. Te-ai imbogatit subit dupa e ti-a intrat mata in casa? Eu cred ca nu. In al doilea rand pana si supersititia asta prosteasca zice: daca il ineci tu, intentionat.

| Zenithf a răspuns:

Daca crezi in superstitii, atunci vei muri inecata, daca nu crezi in superstitii atunci nu. Gandeste-te ce zice Domnul nostru Isus de toate aberatiile astea, de vrajitorie (inclusiv cea "alba") si de altele.

| ȘtefiȘtef a răspuns:

Daca te mai gandesti mult la asta o sa-ti intre in cap, subconstientu o sa puna stapanire pe tine si se va intampla. Dar nu mai crede in astfel de povesti! Sunt numai superstitii. Ce, eu n-am spart 3 oglinzi si nu am avut ghinion? Forget it! Sunt numai tampenii, nu le mai crede! Nu mori inecata! Decat daca mergi la apa mare si nu stii sa inoti laughing Ceea ce nu te sfatuiesc. Deci las-o balta cu ideeile astea! Traieste-ti viata!

| Fallen Angel a răspuns:

Hmm... e doar o superstitie. App, se referea la faptul ca vei muri inecata daca ineci o pisica, nu daca se ineaca ea. In fine, nu trebuie sa crezi asa ceva.

| PsT_6707 a răspuns:

Hell no, acolo scrie "DACA INECI" nu ai precizat, oricum, daca crezi in asa ceva... e clar straight face

| nuta a răspuns:

Acolo spune daca ineci
ai spus ca s-a incecat singura nu ca tu ai inecato
si apropo
sunt doar superstitii

| Optimus7 a răspuns:

Superstitie. Nu trebuie bagate in seama superstitiile. Nu vei muri inecata din cauza pisici.

| fluturas20 a răspuns:

Hmm...sunt doar niste superstitii in care tu nici nu ar trebui sa crezi! Si eu eram superstitioasa cand eram mai mica si cu cat crezi mai mult cu atat se adevereste deoarece subconstientu tau lucreaza fara sa-ti dai seama! Dar asta cu moartea e prea shoky, sincer nici nu am auzit-o inseamna ca eu trebuia sa fiu moarta de ceva vreme! Stai linistita sunt numai niste superstitii si tu nu ar trebui sa le crezi! Ai grija de tine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da sigur vei muri inecata

| DeshiBebe a răspuns:

Sunt doar superstiti, si eu credeam in superstitii dar de ceva timp nu mai cred.
Gen in ziua de 13, pisica mea care e neagra a trecut in fata mea si am avut o zi norocoasalaughing Iar cu faza cu inecatul nu crede, nu tu ai inecat-o ci ea s-a inecat:*

| ToxXxic a răspuns:

Nu o sa mori tongue.Sunt o gramada de superstiti la orice dar nici una nu cred ca e adevarata happy Rip pentru pisicuta...