| Lightmeup a întrebat:

Buna!
Am citit pe internet ca ceaiul verde e buna pentru scaderea in greutate.
Voi, daca ati baut, ati vazut ceva schimbari(in kg, cm)?
E adevarat ca topeste celulita si ca te ajuta la detoxifiere?
As dori si eu niste pareri despre ceai...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Dacă bei ceai verde din ăsta 3 la metru 5 la kilogram, are zero efect.
Ceaiul verde adevărat, după o cană nu mai dormi două zile oricât de obosit(ă) ai fi.
O fostă colegă de clasă care avea senzaţia că e mult prea grasă s-a băgat pe ceai verde (dar a luat din ăla pe bune nu imitaţiile din supermarket).
Şi a slăbit într-aşa un hal de acum face tratament să se îngraşe.
Nu e de glumă cu ceaiul verde!
Într-adevăr, ajută la detoxifiere şi facilitează slăbirea pe cale naturală însă trebuie să ţii cont de două aspecte:
1. Nu toate pliculeţele pe care scrie "ceai verde" chiar conţin ceai verde.
2. Ceaiul verde adevărat nu se bea în cantităţi mai mari de o cană pe zi! (Să nu care cumva să te-apuci să bei ceai verde în loc de cafea că păţeşti precum colega mea)
Numai bine!

2 răspunsuri:
| ellutza a răspuns:

Eu am baut ceai verde si cu jumate de lamaie cate o oala pe zi timp de 3 luni si am aceiasi celulita si 3 kg minus da nici nu mancam nimic o salata si un covrig pe zi

| deyutzyk97 a răspuns:

A incercat mama mea si sunt doar prosti...a baut cu tona ceaiul ala...dar merita incercat poate tu ai noroc nu?