| loredananeagu64 a întrebat:

Am citit multe despre ceaiul verde si am dori niste pareri daca intr-adevar te ajuta sa slabesti.As vrea sa stiu daca cineva dintre voi la folosit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Da, chiar te ajuta

| WaterDrop a răspuns:

Ceaiul verde te ajuta sa slabesti prin accelerarea metabolismului, insa doar el singur nu are efect daca mananci la fel de mult.Se observa o ardere mai rapida a grasimilor in combinatie cu sport si o dieta echilibrata + alte alimente ce tin metabolismul in alerta.

| wolder a răspuns:

Primul raspuns este foarte adevarat. Sa. Faci sport sa bei ceai verde sa ai mese fixe si mici, dar sa.nu te infometezi

| loredananeagu64 explică (pentru wolder):

De sport nu am timp deoarece lucrez iar cu mancatu nu prea mananc

| wolder a răspuns (pentru loredananeagu64):

Poti sa lucrezi. poti merge la scoala. 20 de min pe zi are timp oricine

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Sport + Ceai verde + Alimentatie sanatoasa = Vei slabi.

| 1nobody1 a răspuns:

Ceaiul verde nu este o metoda de slabire........este doar metoda prin care iti poti capata niste dureri de stomac groaznice........nu sfatuiesc pe nimeni sa bea ceaiul asta. Eu am slabit cu ajutorul pastilelor visislim sun intr-adevar bune. Eu am slabit 8 kg in 3 saptamani... succes