| OviOvi a întrebat:

am curent la ureche si doare foarte rau... dinti nu imi sunt afectati ci doar urechea dreapta.Un sfat ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Nicolletaaa a răspuns:

Buna.
Ti-as sugera 3 sfaturi.
1.Sa incalzesti putin ulei pe care sa il bagi in putina vata si pe care sa il pui in ureche.

2.Sa iti bagi o tigara in ureche si sa ii dai foc.

3.Sa calci cu masina de calcat un prosop pana vezi ca e destul de cald si sa ti-l pui la ureche.

Sper sa-ti treaca, cia!

4 răspunsuri:
| RadioactiveUranium a răspuns:

Otita posibil ca daca te-ar fi tras curentul te durea toata dantura asa ca mergi la doctor sa nu se agraveze facandu-se otita medie surpuranta care netratata te lasa surda pe urechea dreapta sau care ureche te doare. Funda?happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
S-ar putea sa fii facut otita, asa ca mergi la O.R,L.
Te pup!

| 1DeadMemories a răspuns:

Pana ajungi la doctor pune niste otocalm sa ti calmeze durerile. Posibil otita ai.

| YokiSuzi a răspuns:

Du-te la doctor! S-ar putea sa ai otita sad