| Megan97 a întrebat:

am deficit de progesteron si nu imi vine ciclul de 5 luni, iar endocrinologul mi-a recomandat mastodynon, vitamina e tinctura de zmeura si branca ursului. Ceea ce ma intereseaza cel mai mult este daca ma vor ingrasa? si de duphaston ce stiti? ingrasa? ce vreau eu este sa nu ma ingras nici in kg nici vizibil. va rog ajutati-ma, nu vreau sa ma ingras!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In general, aceste medicamente ingrasa. Vorbeste cu medicul in legatura cu tratamentul si explica-i.

| DinPlante a răspuns:

Despre duphaston nu stiu nimic dar din celelalte produse nici unul nu este anticonceptional si nici nu ingrasa. Cunosc o persoana care a luat aceste produse si nu s-au ingrasat.

| crazy2 a răspuns:

Nu=ti fie teama! Acum citeva luni eu tot primesc contraceptive de acest fel deoarece am si eu asa chestii ca la tine si inca nu m-am ingrasat de la elehappy