| Anonimafarahaz2 a întrebat:

Duphaston îngrașă? Este un medicament care conține progesteron pe care mi l-a recomandat medicul

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nici un medicament nu poate ingrasa, dar, poate sa ii transmite hormonului foametei sa fie mai puternic =creste foamea =asta face si dulciurile, sucurile inclusiv cele fara zahar

| Floridori a răspuns:

Duphaston NU contine progesteron, ci didrogesteron.Acesta este un hormon masculin sintetizat (progestin), iar el actioneaza in reglarea menstruatiilor, in caz de amenoree severa, in mentinerea sarcinii etc. si nu, nu ingrasa.Nici nu ar avea cum sau de ce sa ingrase un medicament.

| dinaprilie a răspuns:

Exista medicamente care prin "efecte secundare" incetinesc metabolismul si astfel oricat de putin ai muncit depui, pentru ca, corpul nu are nevoie si depune..ASTA FAC ANUMITE MED. Daca sibasta este printre ele..nu cred ca spun si nici nubvor sa o faca..nu ar avea de ce.

| Salontanul a răspuns (pentru dinaprilie):

Aici ti-a spus si BlackBriliant ca scrii in limba venusiana.

| Anonimafarahaz2 explică:

Poti sa mi zici ce am scris gresit?

| Salontanul a răspuns (pentru Anonimafarahaz2):

laughing Nu de tine era vorba. Era vorba de "dinaprilie" care scrie parca ar fi "dinmai" anul asta si n-a trecut prin scoala.

Răspuns utilizator avertizat