| Adriana1508 a întrebat:

Am doua surori gemene, de 3-4 saptamani, iar una dintre ele vomita dupa fiecere masa, este normal?
Va rog sa ma ajutati...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| agaen a răspuns:

Eu cred ca nu e normal deloc, am si eu doi copilasi si cin aveam ceva de genul asta ma adresam la medicul pediatru. Teasi sfatui sa ai un medic la care sa mergi permanent si sa faci un control surorii tale, poate sa fie multe cauze ca sa vomite. Daca surioara ta vomita ea nici nu adauga in greutate si asta e deja de plecat la medic. Sanatate

4 răspunsuri:
| yunnyaaa a răspuns:

Pai mai bine ai merge cu ele la doctor.

| sensesDelight a răspuns:

E posibil să aibă vreo indigestie sau să o doară burtica. Ai grijă să nu fie ceva mai grav, gen hepatită.
Mai bine mergi cu ea la doctor să-ți spună un specialist. Baftă!

| RXN a răspuns:

Probabil mananca prea mult, e mai lacoma.Mama imi zicea ca asa faceam si eu, beam de la sanul ei pana vomitam. Daca e asa, nu e o problema, dar cel mai bine e sa vorbesti cu mama ta sau chiar sa mergeti la un medic cu cea mica. Poate fi ceva mult mai grav.

| Bubu a răspuns:

Cred ca un rasp bun la intr asta poate sa. ti dea doctorulwinking poate sa fie din mai multe cauze asta.