| anonim_4396 a întrebat:

Este posibila ca doua surori, gemene de exemplu sa se indragosteasca de acelasi baiat si sa traisca impreuna cu el toata viata?

Răspuns Câştigător
| LaughingKarima a răspuns:

Da, insa depinde de persoane. Cele 2 fete nu se vor intelege mereu chiar asa de bine, iar cateodata una dintre ele poate primi mai multa atentie decat cealalta, iar daca fetele nu se inteleg atat de bine incat sa nu fie geloase din atata lucru, nici relatia nu va merge bine. Sa nu mai spun ca nu orice baiat ar fi de acord cu asa ceva. Relatia in trei este posibila insa daca vorbim de gemene, sau ma rog, pur si simplu surori, nu prea mai e aceeasi chestie. Traditionala relatie in 3 inseamna ca iubirea este impartita in mod egal catre celelalte 2 persoane, de asemenea iubirea trebuie sa fie aceeasi(deci nu iubire de sora/frate pentru respectivul/a si iubire de iubit/iubita pentru cel/cea care nu iti e ruda).Ma intelegi? Aceasi iubire impartita in mod egal.

4 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Orice este posibil pe acest pământ blestemat.

| William a răspuns:

Nu vad de ce nu.

| Lovelovelove13 a răspuns:

Da...este posibil! Este posibil sa se indragosteasca de acelasi baiat, dar nu pot traii impreuna toti trei pentru ca:
1. Baiatul nu ar fi de acord
2. Poate nici lor nu le-ar convenii
3. Desi sunt surori si poate au gusturi comune, fiecare om are pe pamant o fiinta pe care sa o iubeasca si sa fie mernita lui...deci indiferent ca sunt gemene sau nu amandoua au pe cineva care este prescris de sus sa fie al lor! :* sper ca te-am ajutat!

| Diana3131 a răspuns:

Nu... nu se vor intelege si nu cred ca baiatul ar fi de acord