| wjdlz a întrebat:

am folosit fluocinolon n pentru pete lasate de acnee si mi s-a albit pielea in jurul unde m-am uns. Cum scap de ea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Danysan a răspuns:

Trebuie sa utilizezi creme in acele zone. Recomand sa consulti un medic dermatolog.

| DDoctorita a răspuns:

Buna ziua wjdlz.

Petele albe, provocate de medicamente, infecti bacteriane etc, de obicei dispar cu o expunere treptata la soare, bineinteles cu crema de protectie. happy