| Cinevacc098 a întrebat:

Buna!
Am fost la magazinul berezka și am luat șuba(salata) care are peste(e semi afumat semi habar nu am ce e Peștele ăla) la ora 14-15. L-am adus la camin și am uitat sa îl pun in frigider, am plecat la facultate și am revenit la 19:40 și l-am mâncat de foame ce îmi era…
O sa mor?
O sa am paraziți?
Știu ca am făcut o prostie dar altceva de mancare nu am avut…student și eu…dar nu vreau sa dau bani pe medicamente și regret ce am făcut. Am avut o data timp de trei ani paraziți și cu greu am scăpat de ei și am avut dureri mari…uite nu m-am gândit of…

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca era afumat nu ar trebui sa-ti faci probleme, ca viermi nu pot apare in doar cateva ore.

Cumpara-ti telemea cu rosii, ori pateu de ficat (de pui sau porc) cu paine, rosii, castraveti, salata, ceapa, orice gasesti ca garnitura, dar nu mai cumpara nimic perisabil, ca-ti pui sanatatea in pioneze cu afumaturile sau pestele.

| sierra1 a răspuns:

Dacă după 12 ore n-ai simptome, să-ți fie de bine!