| *cristina* a întrebat:

Buna!
Am fost operat la mana si acum bandajul imi e destul de strans. Am fost externat si mi s-a schimbat acolo bandajul, iar persoana mi l-a legat destul de tare. As putea sa mi-l largesc eu, insa mi-e frica ca nu cumva sa se intample ceva cu operatia, sa trag mai tare, habar nu am. Ce sa fac? Sa ma duc inapoi la spital si sa le zic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Justme32 a răspuns:

Cunosc perfect, cei care te-au legat sunt brute. Mergi la urgență și spui că e prea strâns. De bun simț dă un 10 -50 lei. E periculos să fie prea strâns. Operația se poate infecta cu fibre de la pansament sau efectiv rana să se vindece cu ghipsul ăla