| TheDarkDragon a întrebat:

Buna, am in intrebare pentru cei cu cunostinte in medicina. De ceva vreme am mancarimi nasoale a pielii, cam pe peste tot, plus degetele si palmile inrosite si o mica umflatura langa glezna dreapta si mi-am facut niste analize pentru alergii, dar contin si analize de rutina. Intreb aici pentru ca trebuie sa mai astept ceva pentru rezultatele la alergeni asa ca inca nu ma pot duce la medic. Pe cele de rutina am hemoglobina, eritrocitele si limfocitele crescute, nu cu mult peste limita normala, dar sunt peste limita. Am cautat pe internet si am vazut ca mancarimea si cresterea acestor celule pot insemna chestii nasoale cum ar fi policitemia vera de exemplu si ma cam ingrijoreaza. Voiam sa intreb daca stie cineva ce alte cauze pot avea aceste rezulltate si simptome. Mentionez ca am 20 de ani btw.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ti-as recomanda sa treci pe un regim alimentar sever, sa manaci nuami legume si fructe pentru 1 luna, fara pic de carne, sau preparate din carne, fara uleiuri si fara nimic animal sau de pasare.

Ti-as mai recomanda o deteoxifiere cu ARGILA care actioneaza asupra corpului, eliminand toti parazitii interni, curatand organele interne de microbi, virusi, alergeni, regland functiile ficatului, pancreasului samd.

https://www.compari.ro/......438508773/

https://adevarul.ro/......index.html

Sanatate multa!

| Seba2013 a răspuns:

Eu am...

mancarimi nasoale a pielii, cam pe peste tot, plus degetele si palmile inrosite si o mica umflatura langa glezna dreapta, si mi-am facut niste analize pentru alergii, dar contin si analize de rutina. Intreb aici pentru ca trebuie sa mai astept ceva pentru rezultatele la alergeni asa ca inca nu ma pot duce la medic. Pe cele de rutina am hemoglobina, eritrocitele si limfocitele crescute, nu cu mult peste limita normala, dar sunt peste limita. Am cautat pe internet si am vazut ca mancarimea si cresterea acestor celule pot insemna chestii nasoale cum ar fi policitemia vera de exemplu, si ma cam ingrijoreaza.

atunci cand sufar de patima curviei. Cand o mortific imi trece si ma simt si viu din mort neurastenic.

| TheDarkDragon explică (pentru Seba2013):

Tu suferi de dementa senila.

| SharpEagle a răspuns:

Tragi de fiare, iei anabolizante, steroizi?

| TheDarkDragon explică (pentru SharpEagle):

Nu, si din pacate nu prea fac miscare multa de cateva luni pentru ca lucrez de acasa.

| SharpEagle a răspuns (pentru TheDarkDragon):

Atunci mergi cu rezultatele la medic.
Ce probleme de sanatate ai mai avut recent? Cand te-ai vaccinat anti-covid (daca te-ai)?

| TheDarkDragon explică (pentru SharpEagle):

Pai ma voi duce la medic, dar dupa cum am spus, mai am de asteptat vreo 2 sapt si voiam sa mai aflu ceva opinii intre timp. Nu m-am vaccinat de covid si nici nu am mai avut alte probleme de sanatate

| SharpEagle a răspuns (pentru TheDarkDragon):

Mai bine nu, adica s-ar putea ca diverse opinii sa te bage in griji prea multe. Stai flexat, dormi 8-9 ore/zi, mananca variat, lasa alcool si tutun, fa un pic de miscare. Si dupa interpretarea rezultatelor fa te rog un update aici, ca sa invatam si noi ceva din experienta asta. Merci