| D0zzz a întrebat:

Am inteles ca iarna caloriile se depun mai repede si corpul tinde sa se ingrase pentru a proteja de frig. Daca imi mentin stilul de viata ca de obicei, la o adica cereale integrale dimineata, ciorba sau supa la pranz si salata seara, iar intre mese rar ceva dulce, plus sport in fiecare zi timp de 30-90 de minute, se mai depun caloriile? Mentionez ca nu consum prajeli sau alimente grase. happy Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Liiiax99 a răspuns:

Nu se depun dar iarna stim cu totii ca mancam putin mai mult decat vara. happy

| Butterflyxo a răspuns:

Buna. Vreau sa iti spun in primul rand ca imi place stilul tau de viata, cred ca arati foarte bine. In al 2-lea rand, daca ti-l mentii, nu te vei ingrasa. Dar desi arati bine, cred ca iti faci rau organismului cu dieta asta, corpul are nevoie si de alte chestii. In fine, clar daca ti-l mentii nu vei pune nimic in plus pe tine