| Ofiintă a întrebat:

Buna
Am intrat intr-o criza de nervi datorata corpului meu, de cand m-am lasat de inot incep sa ma ingras din ce in ce mai mult si nu pot sa slabesc mai ales in partea muschilor abdominali, m-am chinuit foarte mult cu exercitii fizice intense si am citit undeva ca nu sunt de niciun folos mai ales daca ai grasime pe burta la care mai adaugi muschi si arata mai urat ca si inainte adica prinde volum, pare mai umflat

Cred ca asta s-a intamplat si cu mine deci numai stiu ce sa fac, nu ma ajuta nicun exercitiu de niciun fel
Toata lumea are o parere despre ceva, unii spun ca exercitiile cardio sunt mai eficiente decat exercitiile musculare pentru ca cele musculare dupa cum vam zis nu prind bine pe grasime deci asta inseamna ca, grasimea nu se transforma in muschi ci se combina intr-un fel cu muschii crying
Nu mai stiu ce sa cred am o burta mare, nu pot sa scap de ea cu nimic, toate exercitiile chinuitoare pe care le-am facut nu au fost de nicun folos Va rog pentru cei care se pricep la exercitii fizice sau au mai trecut prin asa ceva astept Sfaturiii Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| pyma a răspuns:

Încearcă să adaugi la exercițiile pe care deja le faci și alergatul. Chiar și în casă, pe loc. Dar lasă-l la sfârșit, căci nu vei mai avea vlagă să mai faci și altceva după. Te sfătuiesc să-ti alegi ca reper de timp melodiile, e mai plăcut. Te uiți la un videoclip sau asculți o melodie cât timp alergi. Nu o lua tare, să alergi până nu mai poți. Prima săptămână o melodie, următoarea mai adaugi jumătate sau încă una și tot așa. Ideal ar fi să alergi în aer liber, dar pe frigul de afară. brrr.
Și răbdare, multă răbdare! Ar fi bine dacă nu te-ai uita tot timpul în oglindă să vezi progresele. Nu te ajută, dimpotrivă.
Și desigur, ai grijă ce mănânci și ce bei.
Succes!

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Problema mare la tine este că nu știi să mănânci, nu respecți un orar al meselor, exerciții trebuie făcute pentru tot corpul.
Pa, pa.