| NimeniSiNimicDeNicaieri a întrebat:

Am 12 ani, 41 kg,si 1, 62 m..Am niste maini subtiri de parca ar fi scobitori,dar mi se pare ca am burta,pentru ca este putin de tot peste pantaloni (nu stiu daca m-am exprimat corect),si mi se pare ca am grăsime si in zona pieptului si nu se vede prea bine când port un tricou sau o bluza,chiar daca toata lumea îmi zice sa ma ingras,dar eu vreau sa slabesc din grasimea de pe burta pentru a mi se vedea mușchii abdominali ("Patratelele")pentru ca daca ma incordez la abdomen mi se pare mai tare,iar la piept nu prea am muschi foarte mari dar tot mi se pare ca e ca la oamenii mai grasuti,ce ar trebui sa fac? (As vrea sa fac si muschi, nu doar sa ard grasimea)

2 răspunsuri:
| Adrian277 a răspuns:

La 12 ani ar trebui sa mananci bine, ca sa nu ajungi ca mine cu 1, 74 la 18 cand chiar nu mai cresti. Si mie mi se pare ca am burta mai spre seara, dimineata e cat se poate de plat abdomenul. Si asta e din cauza ca nu consumam destule fibre care au rol in procesul de digestie. Incearca sa mananci muesli, contin multe fibre. Si nu incerca sa faci sala de acum ca vei ramane pitic daca o sa ridici greutati pe deasupra capului.

| AndreaTedra a răspuns:

Fa un sport. kangoo, idk.