| sasuke933 a întrebat:

am nevoie de ajutor, azi dimineata am fost la baie, si am observat ca pe hartia igieninca aveam niste sange, m-am speriat, m-am uitat in toaleta si am vazut ca scanunul avea o particica mica cu sange. Este ceva grav...mentionez ca diminetile am dureri ambdominale, ca si cum ma roade ceva,, ma arde pe interior. Ce este de facut? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Probabil esti constipat iar sangele provine de la mici fisuri anale cauzate de efortul de defecatie. Ai gija cu regimul alimentar( pe net gasesti o multime de sfaturi).In caz contrar, vei face hemoroizi si chiar vei avea o predispozitie la cancer de colon. Ar fi bine sa consulti un medic. Sanatate!

10 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Buna!
Du-te la medic poate e vreo infectie sau ceva de genu.

| OoBunnyoO a răspuns:

Este posibil sa ai paraziti intestinali. Incearca sa iti faci o coprpcultura.

| Felys a răspuns:

De regula cei care au hemoriozi patesc asa ceva, acum depinde si ce varsta ai, daca e doar o data probabil te-ai fortat si ai facut o fisura dar daca in vei observa in timp ca se mai intampla atunci va trebui sa mergi la medic proctolog pentru diagnostic si tratament

| DDoctorita a răspuns:

Buna sasuke933.

Cauze sunt multe. Poate fii de la menstruatie? De la ovulatie... o infectie, o rana... happy

| RaluBaby a răspuns:

Probabil ai fisura anala. Se intampla mai ales cand esti constipat. Incearca sa mananci regulat, sa nu sari peste mesele principale, sa consumi multe lichide.

| ginadr a răspuns:

Cred ca pur si simplu este menstruatia depinde si de varsta pe care o ai dat totusi poti sa vorbesti cu mama ta sau medicul de familie ei vor sti cel mai bine ce este de facut succeswinking

| sasuke933 explică (pentru ginadr):

Sunt baiat..si nu am menstruatie

| Thäü_Kryssu_2000 a răspuns (pentru sasuke933):

Lool laughing

| ginadr a răspuns (pentru sasuke933):

Scuze nu am realizat si nici tu nu ai specificat laughing

| Thäü_Kryssu_2000 a răspuns:

Ti-a venit menstruatia