| anonim_4396 a întrebat:

am nevoie si eu de ceva sfaturi...am puncte negre si cosuricrying deci nu mai rezist am aproape 15 ani de un an jumate am cosuri multe. plz ceva masca de fata facuta in casa (nu vreau din magazin sau stiu eu de unde. vreau facuta de mine ca asa stiu ca este naturala) deci va rog da-ti-mi ceva masti de fata care stiti ca e buna si ca ati incerkato, va rog nu va batetzi joc, ...ma puteti ajuta?

MULTUMESC

cel mai bun raspuns si sa functioneze

funditalove struck

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sergiu a răspuns:

Esti la pubertate si e un lucru normal, nu dispera... aproape toti am trecut prin asta happy Mergi la farmacie si cere ceva crema anti acnee si esti rezolvat (in mare parte)...

| F13 a răspuns:

Bună dragă! Încearcă argila! Mergi la un plafar şi ceri acolo. Ţi aş spune cum se foloseşte dar scrie pe spatele plicului instrucţiunile şi tot ce vrei să afli. Mie îmi prieşte (pentru prevenire, nu pentru tratare pentru că nu mai sunt la vârsta la care să am coşuri) gama clearskin profesional (cea gri!) de la Avon. Încearcă măcar. Sper că ţi a fost de folos

| Adriannae a răspuns:

Impotriva punctelor negre exfoliaza-ti fata de fiecare data cand iti simti tenul incarcat, imbacsit. Daca nu vrei sa-ti cumperi nimic, incearca sa amesteci clenserul pe care il folosesti zi de zi cu putin malai (ca remediu home-made). Pt cosuri...ce e prin casa nu prea te poate ajuta. Iti recomand isotrexinul (l aplici seara) si zyneritul (dimineata). Ar fi bine totusi daca ai merge la dermatolog.
P.S Problemele de felul acesta ale tenului pot fi cauzate si de o alimentatie nu tocmai sanatoasa.
Sper ca te-am ajutat, succes!