| Ficamaria a întrebat:

Bună, am niște bubițe pe palma și pline cu un lichid transparent, seamănă cu niște besici doar ca nu sunt besici și ma dor și ma manaca, oare de la ce sunt și cum sa fac sa dispară?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| julOG a răspuns:

Bună!
Probabil o infecție locală, poate ești alergică la ceva.
Este important și îți recomand sa mergi la doctor de fiecare data când simți ceva in neregula cu tine.
El este singurul in măsura sa ți ofere informații exacte și tratament sigur!
Poți merge liniștita la med de familie sau dermatolog :)
Am găsit pe net o descriere foarte asemănătoare a ceea ce spui ca ai
https://www.medlife.ro/......-tratament
Nu e nimic grav, dar trebuie un tratament.
Seara frumoasa!

6 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Ma ia rasul la ce raspunsuri vad pe TPU, de la unii. Draga mea si eu patesc la fel de la caldura, transpiratie sau cand spal mult cu detergent. pune niste alcool mentolat, ca sa nu te mai manance.O sa treaca singure

| Ficamaria explică (pentru katy):

Mulțumesc de sfat dar am fost și la o farmacie și mi-a spus ca este o alergie severa, și eu nu-mi pot da seama la ce sunt alergica și consum în continuare

| julOG a răspuns (pentru katy):

Https://www.medlife.ro/......-tratament
Se numește alergie :)
Uneori poate n o sa treacă doar cu spirt! Uneori din ceva mic poate degenera in ceva grav și nu știi dacă nu consulți un specialist!

| julOG a răspuns (pentru Ficamaria):

E bine ca ai fost! Pentru asta e nevoie de doctor, sa ți dea analize de făcut pentru alergii sa descoperi de la ce și sa eviti.
Sănătate happy mersi pentru funda.

| katy a răspuns (pentru julOG):

Sunt de acord, că este o reacție alergică.mie imi trece.nu am avut nevoie de medic dar bineînțeles ca este bine sa recomandăm un consult dermatologic

| mihai69 a răspuns:

Să nu fie variola maimuței...