| Betyyyy a întrebat:

Buna am niste cearcane cam marisad ce pot face sa dispara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Magnific a răspuns:

Uite citeste aicia http://www.garbo.ro/......flati.html si aicia http://sanatate.acasa.ro/......-1020.html iti spun eu ca da rezultate;) nu iti trebuie nici o crema.alea sunt prosti... si sa nu uiti sa dormi mai mult.adica sa nu te pui in pat la 4 dimineata si la 8 dim. sa te scoli ca asa nu merge.recomandat este sa dormi pana la 8-10 ore pe zi.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa dormi 8 ore si sa folosesti un produs de la hipermarket anticearcane

| LoRy_7949 a răspuns:

Buna, trebuie sa te dai cu putina crema de fata sau de galbenele si masesi ujor, sa intre in interiorul pieli. Fundasmug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cearcanele atat de inestetice pot fi estompate print-o ingrijire zilnica adecvata. Demachierea corecta in fiecare seara si aplicarea dimineata a unui anticearcan potrivit tipului de ten sunt doar doua din metodele pe care le puteti folosi. Nu trebuie sa uiti insa de mastile hranitoare (ideale sunt cele cu castraveti). Acestea te ajuta sa scapi de cearcane si sa ai un ten stralucitor asa cum iti doresti.
Ai putea totusi sa incerci cu fond de ten.Si imi amintesc ca exista o crema speciala pentru ascunderea cearcanelor de la Oriflame. Altfel, nu stiu, intreaba si tu la farmacie sau organizeaza-ti programul in asa fel incat sa te odihnesti mai mult.Masti cu castravete(sau crema cu) si pune pe ochi rondele de castravete, ajuta foarte mult! Cel putin 8 ore de somn te va revigora si asta zilnic.

| MatanaTheCowardCheater a răspuns:

Dormi mai mult. :-)