| Andruta99 a întrebat:

Buna!
Am o durere de vreo 3 zile in partea dreapta a gatului si urca pana la ureche, uneori imi "zvacneste" si mi se pare ca ar fi de la masea. Sunt fumatoare. Ce as putea sa fac? Ce ar putea fi?
Petrec ft mult timp zilnic la birou si se tot deschid si inchid usile, ar putea fi de la curent. Durerea de gat ma omoara doar pe partea dreapta.

Momentan timpul nu-mi permite absolut deloc sa merg la medic.
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai putea sa elimini complet tutunul si alcoolul ca sa redresezi sistemul imunitar care este slabit si afcetata de la fumat.
Curentul nu face nimic, stai linistita, ca in occident stam cu aerul conditioant nons top, sau gemauri si usi deschise, dar curentul NU afecateza pe nimeni. ce te afecteaza este tutunul care provoaca cancerul de gura si cel de plamani, dar intai slabeste sistemul imunitar.
vad ca esti adult, odata ce mergi la munca, deic ar trebuiis a stii pana la varsta asta ca un deschid e usa sau geam nu provoaca infectii in gat, in cap, sau la plamani, dar tutunul omoara, si asta este deja dovedit stiintific de foarte multi ani.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Curentul care te trage este o legeendă locală, alte popoare nu suferă de asta. Dacă urcă la ureche e de la măsea.

| iulia0514 a răspuns:

Pai va trebui sa mergi la ca doar un medic îți poate spune ce ai noi doar putem presupune și vezi tu e cam periculos sa te tratezi singura