| whitecoffeecat a întrebat:

Am o intrebare pentru fete/femei - mai ales daca v-ati confruntat si voi cu amenoreea. Acum 3-4 ani am avut mai multe episoade de amenoree, in sensul ca menstruatia venea normal doua luni, apoi o luna pauza, iar venea o luna / doua, apoi iar pauza. Avand in vedere ca nu intretineam relatii sexuale, nu aveam griji si prin urmare odata cu timpul, s-a rezolvat de la sine. Totul a fost normal in ultimul timp, cu exceptia ultimei menstruatii, care intarzie de o saptamana. Am intretinut relatii sexuale, insa protejate. Pentru siguranta, am facut deja doua teste de sarcina - ambele negative. Posibilitatea la care ma gandesc e o dereglare hormonala, fiindca am trecut printr-o perioada stresanta si am slabit si foarte mult, iar recent mi-a aparut o mica eruptie de acnee pe fata. V-ati confruntat cu aceasta problema? Daca da, cat v-a intarziat? Oare exista in continuare un risc de sarcina? Astept raspunsurile voastre. O seara frumoasa!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Kiriio a răspuns:

Nu poti sa faci o vizita la un medic ginecolog? Sau macar la medicul de familie? Ei stiu sa raspunda cel mai bine la aceste intrebari si te vei simti si tu mai linistita. E posibil sa ai o lipsa de vitamine sau poate e o infectie. Sunt teste pentru cateva infectii si la supermarket. Le poti face acasa, dar sunt destul de scumpe. Nu pare a fi sarcina. Iti aparea pozitiv. Nu prea dau gres happy