| Nico97 a întrebat:

Buna! Am o intrebare pentru persoanele care fac/au facut postliceala. Asistentii de radiologie invata in scoala cum sa administreze substanta de contrast intravenos? Cei de farmacie invata sa administreze vreun tratament? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Inveti la locul de munca unde faci practica nu in scoala, te califici la locul de munca pe cazuri reale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Farmaciștii invată farmacologia, adică efectul substanțelor chimice asupra organismului uman.