| Enni999 a întrebat:

Buna! Am o intrebare pentru persoanele care s-au vaccinat anti-covid....sunt curioasa daca a resimtit cineva vreun efect pe termen lung? Gen dureri de cap sau alte efecte secundare

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu am resimtit nici un efect negativ, desi am facut trei vaccinuri.

| doctorandus a răspuns:

Nu, eu am făcut patru vaccinări contra Covid plus anul trecut șase vaccinări contra altor boli, și în afară de faptul că m-a durut mâna n-am pățit nimic.

| utilizatorsexy a răspuns:

Nimic

| Klaus56 a răspuns:

O ciudatenie este faptul ca doar cei tineri au reclamat efecte adverse mai multe.
Ca rata mortalitatii a crescut de 10 in ultimul an cred ca este doar o coincidenta.sindromul mortii subite cica ar fi de la stres.

| Lorenamaria307 a răspuns:

Salut! eu am facut 2 vaccinuri si nu am avut niciun efect pe termen lung. doar m-a durut mana cand am facut vaccinul si cam atat. bineinteles ca depinde de la persoana la persoana, cunosc cativa oameni care au avut efecte pe termen lung, ba chiar si acum au stari de oboseala constant, toate astea au inceput dupa ce si au facut vaccinul.