| melania35 a întrebat:

Am o problema... Am niste bubite pe picioare si nu dispar, ce as putea face? Uneori nu se vad asa tare! C:\Users\nelu\Desktop\gifpal-20140322114511.gif

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Posibil sa faci alergie la ceva: sapun, gel de dus, crema de copr sau chiar ciorapii lycra.Incearca sa te speli cu sapun pentru copii, sa nu folosesti alte produse pentru piele si sa eviti purtatea ciorapilor supraelastici, purtand jeans sau alt paltalon, eliminind pe rand cate una din posibilele cauze ale eruptiei. Daca nu se obtine nici un rezultat vizibil mergi la un dermatolog.Sanatate!

| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, acele bubite pot fi d eschimbare de vreme, sau de ploaie. Ar fi bine sa le speli cu ceai de musetel cu o bucata de vata, dupa care le dezinfectezi cu spirt. Sau ai greija sa nu fie vreo alergie! Mai bine du-te la medicul de familie.

| OmuCuBasca a răspuns:

Pentru o vizita la dermatolog press #1. Thank you!