| Adda9918 a întrebat:

Am o problema de cativa ani. Acum 3 ani am avut o rana pe col si a cauterizat-o, am luat tratament si nu ma mai ustura jos, acum 2 ani iar ma ustura si am primit diagnostic " anexita bilaterală " anul acesta la fel " anexita bilaterala" analizele la scurgerile acelea au iesit foarte bune verificate de 4 doctori. cat iau tratament totul e bine, dupa tratament iar ma ustura dupa ce urinez si ma tine usturimea mult timp dupa urinare. Plus ca acum am si o scurgere maronie cu sange iar ciclul menstrual trebuie sa vina pe 13 nu astazi. Indrumati ma ce sa fac? Ma lupt cu asta de ani buni, devine insuportabila durerea. poate fi ceva ce nu s-ar putea vedea la ginecolog? O boala ascunsă? Precizez din nou ca analiza la scurgeri e buna fara infecție vaginala fara candida fara nimic, iar colul e curat... Multumesc frumos pentru timpul si ajutorul acordat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Usturimile de la urinare, apar in urma infectiilor urinare sau a pietrelor de la rinichi, iar cauzele trebuiesc investigate la urolog.