| Skylimit a întrebat:

Am o problema : De ieri ma doare genunchiul si doare tot mai tare. S-a umflat si simt ceva ca niste noduli care se misca atunci cand merg. Vreun sfat ceva? Am pus gheata acum. URGENT

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Daca simti ca ceva se misca acolo e destul de clar ca trebuie sa vezi un medic.

Te-ai lovit sau te-a luat asa dintr-o data?
S-ar putea sa ai un osteocondrom, desi nu prea cred.

| Skylimit explică (pentru Apache):

Nu m-am lovit.Am ridicat si am stat mult in picioare.

| Apache a răspuns (pentru Skylimit):

Daca ai ridicat ceva greu...e posibil sa fie meniscul.

Nu neaparat ceva grav, dar e bine sa iti faci o radiografie.

| lc13cm3 a răspuns:

Du-te la doctor.