| Kiduu_1284 a întrebat:

Buna :*!

Am o problema...

M-am bronzat tare pe fata, si acum am fata rosie, si banuiesc ca o sa inceapa sa se duca pielea. Folosesc diverse creme pentru arsuri solare dar nu au dat rezultat.

Imi puteti spune o crema, sau ceva care sa ajute sa nu se duca pielea.

Va roog! [-o<

Multumesc! :*

Dau funda si voturi! :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| aneta a răspuns:

Eu am o crema din plante naturale pentru arsuri si e foarte buna.Cauta si tu la farmacie.Si altadata cand stai la bronzat fa-te cu ulei de masline pentru ca nu te va arde soarele, te vei bronza frumos su nu ti se va duce pieleawinking

8 răspunsuri:
| Bijou a răspuns:

Foloseste o crema de protectie solara de calitate http://forever-aloe-vera.eu/produs/2274, iar dupa plaja poti folosi Aloe First http://forever-aloe-vera.eu/produs/494

| KisSYoUBabY a răspuns:

Am avut si eu problema asta cand plecam in mare si imi placea sa stau tot cu capul in apa si dupa m-am bronzat prea tare cand puneam mana pe fata ma ustura...Si a inceput sa mi se dea pielea jos era ingrozitor de groaznic ca se vedea in 2 culori pielea ta naturala si a bronzului nu folosi nimic nic eu nu am folosit nimic si mi-a trecut unele creme imi pot facea raw mai ales alea care le cumperi de la AVON cremele de cosuri "ca sa iti dispara cosurile" iti dispar dar pe zi ce trece in ceaa lalta zi iti apar mai multe
BaftA:*

| FashionKitty a răspuns:

Eu am avut ceva de genul pe nas dar nu a fost nimic grav si am folosit o crema Solution de la Avon.

| PufiCiufi a răspuns:

Cu o crema speciala dupa plaja o sa ti se duca piele ca altcumva nu are cum dar oricum nu o sa mai ai roseata pe fata

| MissKatherine a răspuns:

Poii` trebuie sa staii mai mult in casa. http://ro.strawberrynet.com/......ng/118139/ si cuu crema asta cuu care so albestii si sa nu te usture

| CelCeReuseste a răspuns:

Pey cumparati o crema cu mai multi factori

| wakee1996 a răspuns:

Pai oricum piela o sa ti se duca pai daca vrei date cu spirt

| ionutz19913 a răspuns:

Cu prep
ci eu tot assa am fost rosu pe fata da m-am dat cu prep ci mi-a trecut