| nuta a întrebat:

Buna am o problema
ma simt din ce in ce mai nervoasa...
orice ma irita
ce pot face sa ma calmez singura?
sa nu mai am aceasta stare de nervozitate?
va rog mult

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| doraz a răspuns:

Buna. Cred ca era bine sa fi precizat si varsta pentru ca la pubertate, din cauza hormonilor devii mai stresat, mai nerabdator etc. Depinde mult si de problema pe care o ai pentru ca numai asa poti fi ajutata(n-am de unde sa stiu daca nu cumva e vorba de un deces, de o despartire sau altceva).

| D3edii a răspuns:

Buna!happy
In primul rand.incearca sa asculti muzica.nu rock.mai calma.si ai sa vezi ca poate te calmezi.fa ce faci tu de obicei. ceva ce te calmeaza.de obicei eu stau cu prietenele.vorbim.asa ca nu mai sta retrasa si iesi si ai sa vezi ca te vei simti mai cama si mai stapana pe sine!happy
Sper ca te-am ajutat!happy
Fundita?smug

| Knives a răspuns:

Exista decat o solutie,si o explicatie,esti foarte razgaita si cred ca nu ai dat de greu, si metoda de a te vindeca este o bataie zdravana, sa-ti iasa fitele din cap!winking