| Anuseabusea a întrebat:

Buna
Am o problema
Pe data de 11 decembrie trebuia sa incep administrarea unui nou blister de contraceptive midiana
Insa din anumite probleme am inceput pe data de 13 decembrie
Adica cu 2 zile intarziere
Am administrat si pastilele lipsa.
Acum vineri pe data de 22 decembrie am avut un contact sexual
Am folosit spermicide
Este necesar sa administrez pilula de urgență?
Am discutat cu medicul ginecolog si farmacistul si mi s-a spus ca nu este necesar
Dar de vineri am sanii mariti si ma dor
Mai am de administrat inca 8 pastile de contraceptive si trebuie sa vin menstruația
De obicei vine dupa 2-3 zile de la finisarea blisterului
Este posibil ca motivul durerilor de sani sa fie ca trebuie sa vina menstruația?
Imi fac griji un pic
Ajutați-mă va rog, am nevoie de un sfat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| alex2009 a răspuns:

Daca medicul ginecolog si farmacistul ti-au spus ca nu este necesar sa administrezi pilula de urgenta ai incredere, doctorul este singurul care iti poate oferii sfaturile cele mai avizate.