| Ioanaaaaaaaa9 a întrebat:

Am o problema si nu as vrea sa apelez inca la medic, am o intarziere menstruala de vreo 4 zile, am avut contact sexual neprotejat, dar s-a terminat afara, am avut parte de mult frig si dureri in partea stanga jos urmate de dureri la urinare, urinat des (asta durand in jur de 4 zile), ulterior m-am confruntat cu niste mancarimi, arsuri si o secretie albicioasa vreo 3-4 zile.....acum insa nu mai am niciun simptom in afara de o durere in partea stag jos ( o durere suportabila), dar menstruatia mi-a întârziat si nu stiu care ar fi cauza...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| CuriousStuff a răspuns:

Probabil o infectie urinara sau o candidoza (sau ambele)...
Orice ar fi, nu ne asculta pe noi, poate e o infectie banala dar poate e ceva mai serios care necesita un tratament recomandat de medic, asa ca cel mai bine ar fi sa mergi la medicul tau ginecolog.
Daca menstruatia ta e neregulata o intarziere de 4 zile nu e motiv de alarmare, cand intarzie o saptamana - doua e momentul sa faci un test de sarcina si oricare ar fi rezultatul sa mergi si la ginecolog.

Multa sanatate.

1 răspuns:
| vocea a răspuns:

Menstruatia poate intarzia de la raceala sau dereglari hormonale, iar ce ai spus tu mai sus este o infectie care se trateaza cu pastile de la farmacie dar sa te speli cu ceai de musetel sa dezinfecteze acolo.