| rebeioana00 a întrebat:

Am o surioara de 5 luni si jumatate, ii dam banana pasata de vreo saptamana si am inceput sa-i dam mar copt.
Le putem amesteca astfel incat sa aiba o singura masa? Ati mai amestecat si voi banana cu marul copt la bebelusi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

E bine separat, intreaba si un pediatru; banuiesc ca nu pui sarmalele in ciorba si mananci ca sa nu mai murdaresti o farfurie si o furculita

2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Se poate, de ce nu? Amandoua sunt fructe. Dar nu e sigur ca o sa-i placa. De ce nu ii dati intr-o zi banana si in urmatoarea mar?

| Madayna a răspuns:

Separat trebuie, se amesteca gusturile si nu iese nimic bun.